Rosyjski „Mine Man“ żąda, aby jego 120 BTC zostało skradzionych z WEX, aby być

Jurij Molchan
Anonim ponownie wysłał e-mail do rosyjskich podmiotów rządowych, żądając zwrotu 120 BTC rzekomo skradzionych z jego konta WEX przez funkcjonariuszy FSB.

Obrazek okładki na stronie stock.adobe.com
Spis treści


„Mój człowiek“ wraca, by domagać się swojego BTC.


„Górnik“ i giełda WEX
Pewnego dnia 18 czerwca podmioty rządowe w Sankt Petersburgu w Rosji ponownie otrzymały e-maile, w których anonimowa osoba domaga się zwrotu 120 BTC, które uważa za jedne z tych pobranych z giełdy WEX przez funkcjonariuszy FSB i niesławnego biznesmena Kostantina Malofeeva, jak donosi Forklog.
Ten człowiek, „mój człowiek“, jak go już nazwała policja, pojawił się teraz z nowym e-mailem po zamknięciu.
„Mój człowiek“ wraca, by domagać się swojego BTC.

Osoba ta otrzymała już pseudonim „górnik“, ponieważ w swoich listach, żądając zwrotu Bitcoin Revolution, zawsze zgłaszał, że niektóre miejsca publiczne zostały zaminowane.
Tym razem napisał, że bomby zostały złożone w kilku sądach stanowych Sankt Petersburga i w niektórych tamtejszych szpitalach, w tym w tych, w których znajdują się oddziały położnicze.
Ewakuacja personelu i pacjentów z miejsc wymienionych w e-mailu została już rozpoczęta.

Powiązane
Tesla 3 Podobno po zderzeniu w Chinach łapie pożar z powodu niereagującego układu hamulcowego.
„Górnik“ i giełda WEX

Seria fałszywych e-maili o bombach umieszczanych w różnych miejscach publicznych w Rosji rozpoczęła się w listopadzie 2019 roku, kiedy to BBC News Russian doniosło o przymusowym zamknięciu giełdy WEX (wcześniej znanej jako BTC-e) i pogłoskach, że niektórzy rosyjscy oficerowie FSB wraz z niesławnym rosyjskim przedsiębiorcą Konstantinem Malofeevem zdobyli Bitcoiny użytkowników z platformy.

W 2017 roku szef WEX, Alexander Vinnik, został aresztowany w Grecji pod zarzutem prania brudnych pieniędzy za pośrednictwem WEX i w sumie 450 mln dolarów (47.714,22 BTC przy obecnym kursie).
Zakłada się, że „górnik“ jest jednym z byłych klientów WEX, który stara się odzyskać swój BTC.