Bitcoin w „Gold“ i „Diamond“, This Duo BTC Hard Forks Suddenly Rallied Out of the Blues

Pierwszy i największy aktywo kryptograficzne według kapitalizacji rynkowej, Bitcoin (BTC), był ostatnio na imponującym rajdzie. Bitcoin (BTC) zdobył 16 tys. dolarów, 17 tys. dolarów i 18 tys. dolarów oporu w handlu na nowym rocznym poziomie 18.940 dolarów. Nie tylko Bitcoin, ale również przestrzeń Altcoin został uderzony przez wybuchowy rajd. Druga co do wielkości kryptokur waluta Ethereum (ETH), osiągnęła rekordowy poziom powyżej 500 dolarów, poziom ostatnio notowany od 2018 roku.

Trzecia co do wielkości kryptofaktura, Ripple (XRP), ukradła pokaz, kiedy przekroczyła wartość 0,3 USD oporu klucza do handlu na poziomie bliskim 0,5 USD. Inne Altcoiny z top 100 kategorii również wyruszyły na zapierające dech w piersiach rajdy. Bitcoin, lider rynku kryptograficznego, otrzymał różne pieczątki zatwierdzenia.

Rick Rieder, CIO BlackRock’s Fixed Income niedawno stwierdził, że „Bitcoin jest tutaj, aby pozostać, ponieważ zajmie miejsce złota w dużej mierze [ponieważ] jest to bardziej funkcjonalne niż przekazywanie sztabki złota wokół“.

Bitcoin jest czasami nazywany „cyfrowym złotem“ ze względu na jego unikalne właściwości przechowywania wartości. Najbardziej zagorzali zwolennicy Bitcoin’a wierzą, że w końcu weźmie on znaczną część kapitału rynkowego złota, ponieważ więcej inwestorów zdaje sobie sprawę z jego użyteczności. Ceniony w złocie, 1 Bitcoin jest obecnie warty 9.961 uncji.

Wydaje się mało prawdopodobne, aby był to początek dłuższego rajdu dla tych krypto-aktywów

Widelce Bitcoinów – Bitcoin Gold (BTG) i Bitcoin Diamond (BCD) mogą być mniej popularne, ale podkreślają one wewnętrzną wartość sztandarowego składnika aktywów.

Co ciekawe, ten duet twardych widelców BTC zebrał się wraz z innymi Altcoinami po wcześniejszym uśpieniu. W ciągu siedmiu dni, Bitcoin Gold (BTG) i Bitcoin Diamond (BCD) wzrosły odpowiednio o 29% i 21%. Pozostaje pytanie – dlaczego te monety, które wcześniej były uśpione, nagle miałyby wzrosnąć? Nikt jeszcze nie jest pewien, co doprowadziło do ich rajdów. Wydaje się mało prawdopodobne, aby był to początek dłuższego rajdu dla tych krypto-aktywów.

Bitcoin Gold (BTG) jest obecnie 74. na rynku monet, a Bitcoin Diamond (BCD) 97. miejsce. Bitcoin Gold (BTG) jest obecnie notowany na 9,57 USD.

Bitcoin w „Gold“ i „Diamond“

Bitcoin Gold jest otwartą walutą kryptograficzną, twardym widelcem Bitcoin (BTC). Bitcoin Gold został utworzony, aby „zdecentralizować Bitcoin ponownie“. Może to brzmieć sprzecznie, ponieważ Bitcoin jest już zdecentralizowany, ale miało to związek z procesem wydobycia. Ma to na celu zmianę algorytmu wydobywczego Proof of Work (PoW), ponieważ prędkość procesu wydobywczego jest wolniejsza na specjalistycznych urządzeniach niż na standardowych. Twórcy Bitcoin Gold skupili się również na kwestiach związanych z dystrybucją, przejrzystością i ochroną, oprócz celu „re-decentralizacji“.

Podpisy Schnorra znajdują się na mapie drogowej, co umożliwiłoby podpisanie wielu wejść jednym podpisem, dzięki czemu mielibyśmy wystarczająco dużo miejsca w łańcuchu blokowym i nie przepełnilibyśmy go.

Ta funkcja może spowodować, że firma BTG będzie się rozwijać jak wszystko inne, wraz z integracją sieci piorunowej.

W ciągu pięciu lat Bitcoin Gold może w końcu osiągnąć dzięki realizacji projektu BTG Plasma Specification Project. Analitycy wspomnieli, że może to spowodować, iż Bitcoin Gold znajdzie się w rankingu 20 największych walut kryptograficznych.

Bitcoin Diamond (BCD) jest również twardym widelcem Bitcoinu. Widelec występujący na wysokości bloku 495866, wprowadził zmiany, w tym nowy algorytm sprawdzania poprawności działania zniechęcający do ataków w sieci i segregujący podpisy transakcji od transakcji w łańcuchu na dodatkową przepustowość pozwalającą na większą liczbę transakcji na sekundę w całej sieci.